محمد صیادی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه کار برای محرومان را نباید اداری دید، گفت: کار در امداد با نگاه اداری پیش نمی رود بلکه باید خود را مدیون محرومان و بدهکار به آنها بدانیم تا بتوانیم نتیجه را در زندگی آنها ببینیم.

وی ادامه داد: بیان این حرف ها شعار نیست و قرار نیست در زمینه خدمت به محرومان جامعه خود را در چارچوب برخی قواعد اداری متوقف کنیم بلکه با رعایت ضوابط و مقررات و همچنین تعهدات و تکالیف شرعی می توانیم به محرومان جامعه خدمت کنیم.

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین با تقدیر از حضور و مشارکت مردم در جشن عاطفه ها بیان کرد: شاید دو روز به عنوان جشن عاطفه ها اعلام شد ولی خوشبختانه مردم خود را مقید به این دو روز نمی دانند و کمک های مردمی در حال دریافت است.

وی اعلام کرد: کمک های مردمی تاکنون از ۶۰۰ میلیون تومان فراتر رفته است و پیش بینی می کنیم با این روند شاهد رشد قابل توجهی در مشارکت مردمی در جشن عاطفه ها باشیم.

صیادی از مددکاران خواست تا نسبت به توانمندی و ظرفیت خانواده ها برای توانمندسازی توجه داشته باشند و عنوان کرد: اشتغال و کسب درآمد کلید حل مشکل خانواده تحت حمایت است و در این میان کمیته امداد امام خمینی (ره) برای استقلال معیشتی این خانواده ها برنامه های مختلفی را تدارک دیده است.

وی با اشاره به اجرای طرح اکرام و محسنین افزود: طرح محسنین شامل آن دسته از خانواده های نیازمند می شود که دارای سرپرست بیمار، معلول، ازکار افتاده و یا زندانی هستند که در حال حاضر ۶ هزار و۸۸۹ حامی در طرح محسنین مشارکت دارند و حمایت از ۳هزار و ۴ فرزند نیازمند را بر عهده گرفته اند که در ۴ ماهه امسال بیش از ۴۵۰ میلیون تومان به این فرزندان کمک شده است.

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: در طرح اکرام ایتام نیز ۲۰ هزار و ۵۱۴  حامی حمایت از یک  هزار و ۷۴۸ یتیم تحت حمایت امداد را بر عهده دارند که در ۴ ماهه نخست سال جاری بیش از یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان به ایتام تحت حمایت کمک کرده اند.

وی توضیح داد: در حال حاضر میانگین دریافتی ایتام از محل کمک حامیان بیش از ۳۰۰ هزار تومان است که باید این رقم را افزایش داده و سطح متناسبی را در میان ایتام ایجاد کنیم.

صیادی از کارکنان کمیته امداد امام (ره) خواست استفاده از روش های نوین را برای مشارکت مردم جدی بیگیرند و یادآورشد: سامانه پیامکی *۰۲۸#۰۸۸۷۷* و  برنامه سکه از جمله روش های نوین مشارکت مردمی هستند که می تواند در سهولت دریافت و هزینه کرد کمک های مردمی موثر باشد و لازم است در این زمینه تبلیغات میدانی داشته باشیم تا مردم با این روش های جدید آشنا شوند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی