به گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرگزاری برنا از کرمان؛ سرهنگ " امین یادگار نژاد" در این خصوص اظهار داشت: چندی پیش در پی آشنایی زن جوانی با مردی در فضای مجازی ، این امر  باعث جلب اعتماد آن زن شده و کم کم این آشنایی به ارسال عکس هاس شخصی  بین آن‌ها تبدیل شد .

وی بیان کرد: پس از چندین روز از آن آشنایی ، زن به پیشنهاد خواستگاری مرد جواب مثبت می‌دهد اما پس از مدتی متوجه می‌شود که او  افکار شومی در سر دارد و از سوی او فریب خورده است .

رئیس پلیس فتا اظهار کرد: شرایط خواستگار موجب قطع ارتباط آن دو می‌شود اما پس از مدتی آن مرد با ایجاد صفحه ای از عکس های شاکیه در فضای مجازی  به زن اعلام می‌کند که اگر به خواسته‌های او عمل نکند تصاویر خصوصی او را در فضای مجازی منتشر خواهد کرد .

وی ادامه داد: پس ازارائه شکایت از طرف آن زن، ماموران پلیس فتا وارد عمل شده و با بکارگیری روش‌های علمی و شگردهای پلیسی متهم را شناسایی و دستگیر کردند و متهم پس از انتقال به پلیس فتا در بازجویی ماموران به جرم خود مبنی بر اغفال زنان از طریق فضای مجازی اعتراف کرد .

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان در پایان گفت: با توجه به اینکه فضای مجازی محیطی غیر واقعی است به نظر می رسد افرادی که از نظر شخصیتی مشکل دارند اقدام به نشان دادن تصویر غیر واقعی ازخود کرده و با ارائه شخصیتی چند گانه مشکلات فراوانی را برای خود و دیگران ایجاد می‌کنند . پس می طلبد که والدین با ارتباط مثبت و دوستانه بر رفتار فرزندان خود نظارت داشته باشند چرا که این امر نقش بسزایی در سلامت روانی و اجتماعی آنها دارد. با نگاهی به پرونده های ارجاعی به پلیس فتا در می یابیم که شبکه های اجتماعی هیچ گاه نمی تواند بستر امنی برای آشنایی و شناخت شریک زندگی باشد، چرا که این فضا، مجازی بوده و نمی تواند تضمین کننده اطلاعات صحیحی از چهره واقعی افراد باشد.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی