کارشناس روسی: آمریکا برای حل مسائل جهانی به روسیه نیازمند است////

به گزارش هفت روز خبر به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری میزان، آلکساندر کوزنتسف با بیان اینکه آمریکا نمی تواند روسیه را نادیده بگیرد، افزود: بسیاری از مقامهای آمریکایی تلاش می کنند تا حد امکان نقش روسیه در تحولات جهانی کاهش بیابد و حتی این کشور منزوی شود.

این مقام روس خاطرنشان کرد: این خواسته مقامهای آمریکایی با تلاش های این کشور برای جلب مشارکت مسکو در حل مسائلی همچون سوریه و کره شمالی و حل و فصل اختلافات پیرامون برنامه هسته ای ایران متناقض است.

وی ادامه داد: آمریکا به تنهایی قادر به حل هیچ مساله جهانی و منطقه ای نیست و خودبزرگ بینی مقامهای این کشور و اقدامات خودسرانه این کشور فجایع بزرگی را در عصر حاضر در عراق و افغانستان موجب شده است که هیچکس نمی تواند آن را پنهان کند.

کارشناس روس گفت: در شرایط کنونی آمریکا ضعیف تر از دهه های قبل شده و حتی نمی تواند روابط مناسب با اتحادیه اروپا متحد نزدیک خود برقرار کند و قادر به حل هیچ مساله منطقه ای هم نیست.

وی افزود: سخنان روز گذشته ترامپ که بر همکاری با روسیه و شخص پوتین در مسائلی همچون کره شمالی و زدودن اختلافات و تنش شدید به وجود آمده بر اثر ادعای مداخله روسیه در انتخابات آمریکا تاکید دارد، نشانگر این واقعیت است که واشنگتن به کمک مسکو نیاز دارد و نادیده گرفتن این کشور ناممکن است.

کوزنتسف که سال ها استاد آکادمی علوم اقتصادی و خدمات دولتی ریاست جمهوری روسیه بوده، معتقد است که مسکو در روابط با واشنگتن باید بسیار مواظب باشد و با احتیاط رفتار کند زیرا غفلت در برابر این قدرت هزینه های سنگینی در بر دارد.

وی خاطر نشان کرد: حکومت آمریکا قابل اعتماد نیست و از هر فرصت ممکن به ویژه به گونه پنهانی برای ضربه زدن استفاده می کند و برای این منظور هم امکانات و منابع مالی کافی در اختیار دارد.
وی ادامه داد: هیچگاه نباید از یاد ببریم که سرمایه داران عاشق ویرانی کشورها و بدبختی ملت های جهان همچون جرج سوروس در آمریکا زندگی می کنند و هیچ فرصتی برای ضربه زدن به کشورها ازجمله روسیه را از دست نمی دهند.

معاون انستیتو پیش بینی ها و حل و فصل مناقشات سیاسی روسیه گفت: ادعاهایی همچون دفاع از دمکراسی و آزادی بیان و حقوق انسانها نیز فقط حربه ای در دست آمریکا برای ضربه زدن به کشورها و منفعت جویی سیاسی است و هیچگاه واشنگتن این مسائل را در مورد متحدان خود از جمله عربستان سعودی که در چنین عرصه ها می لنگند مطرح نمی کند.

کوزنتسف تاکید کرد: در این شرایط روسیه باید ساختار همکاری ها را با کشورهای دوست ازجمله ایران، سوریه، چین، هند و کشورهای حوزه دریای خزر گسترش دهد.
وی افزود: توجه روسیه به کشورهای حوزه آمریکای لاتین، خاورمیانه و کشورهای شرق و جنوب شرق آسیا نیز در این راستا صورت می گیرد و تمام این تلاش ها نقشه های آمریکا برای منزوی سازی روسیه را خنثی و سران کاخ سفید را مجبور به تغییر رویکرد خود برای همکاری محدود با مسکو کرده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی