به گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی در نماز جمعه این هفته دماوند، ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوا طی سخنانی اظهار داشت: دوشنبه ۲۷ آذر ماه سال روز شهادت آیت الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه است، دانشگاه باید در کنار تحصیل تهذیب و تعهد هم داشته باشد و اگر حوزه های علمیه مهذب و متعهد باشند کشور را می توانند، نجات دهند.

فتاح دماوندی افزود: اگر ما یک دانشگاه صحیح داشته باشیم یا یک جبهه روحانی به تمام معنا، به اجانب اجازه نخواهد داد که همه حیثیت یک مملکت را از بین ببرند، از نقشه های اجانب و دشمنان کوشش در جدایی بین روحانین و دانشگاه است، تفرقه بین این دو مرکز حساس آدم ساز دشمنان برای رسیدن به آرزوهای خود سعی کردند دین را در مقابل دانشگاه قرار دهند.

وی با بیان این که بدبین کردن روحانی به دانشجو و بدبین کردن دانشجو به روحانی و طلبه از نقشه های استعمارگران بوده و هست، گفت: امام فرمودند؛ به شما هشدار می دهم که ملت و روحانیت، دانشگاه و روحانیت از هم جدا نشوند که جدا شدن این ها از هم هلاکت ملت و اسلام و کشور است.

خطیب جمعه دماوند در ادامه بیان داشت: شهید مفتح از آغاز نهضا از سال ۱۳۴۰ همراه و یار امام بود، امام جمعه آبادان که نقل کرده اند که تمام جوش و خروش و نهضت خطه خوزستان مرهون حضور شهید مفتح در آن منطقه بوده است و فعالیت های شهید مفتح قبل و بعد از انقلاب بسبار گسترده و متنوع و تاثیر گذار بود.

فتاح دماوندی اظهار داشت: سال ۱۳۴۴ شهید بهشتی دبیرستان دین و دانش را تاسیس کرد و در همین سال ها با همکاری مقام معظم رهبری کانون دانش آموزان و فرهنگیان در قم تاسیس شد و مقالات علمی و دینی در مجله مکتب اسلام و مکتب تشیع چاپ می شد و مجمع علمی اسلام شناسی را در سال های ۳۸ و ۳۹ با جمعی از نخبگان حوزه بنیان گذاشت و با همکاری شهیدان بهستی و قدوسی و سعیدی شیوه های نوین در تدریس در حوزه علمیه قم را ارائه داد.

وی در ادامه گفت: شهید مفتح پیوند بین حوزه و دانشگاه را برقرار کرد و معتقد بود حوزه و دانشگاه می توانند تقویت کننده و تکمیل کننده هم باشند و در این مسیر باید با هم رابطه علمی و اموزشی داشته باشند و برای رفع معضلات اجتماعی همفکری و هم اندیش کنند و امروز جامعه ما به مفتح های فراوانی نیاز دارد تا اهداف او را محقق کنند.

بودجه عمرانی کشور در سال ۹۷ بسیار ناچیز است

فتاح دماندی با اشاره به تقدیم بودجه ۹۷ توسط رییس جمهور به مجلس شورای اسلامی گفت: مردم سوال می کنند آیا در بودجه ۹۷ تکیه بودجه کشور به نفت کاهش یافته است، باید بگوییم متاسفانه در بودجه ۹۷ بودجه های جاری دولت رو به افزایش و بودجه های عمرانی کشور رو به کاهش است و از ۱۱۹۴ هزار میلیارد تومان فقط ۱۰ هزار میلیارد تومان برای فعالیت های عمرانی در نظر گرفته شده که بسیار ناچیز است یعنی ۱۱۸۴ هزار میلیارد برای کارهای دیگر و ۱۰ هزار میلیارد هم برای عمران و طرح تحول سلامت هم با بدهی بسیار سنگین شکست خورد چون فکر می کردند بسیاری از مردم داوطلبانه از یارانه انصراف خواهند داد که ندادند.

دولت برای اداره کشور دست در جیب مردم کرده است

وی افزود: مسئولین فکر می کردند اگر پای میز مذاکرات بروند و تمام کارهای هسته ای را تعطیل کنند دشمن کوتاه خواهد آمد و تحریم ها لغو می شود اما نشد، الان هم می گویند قیمت حامل های انرژی را بالا ببریم و مالیات را زیاد کنیم و برای هر کاری از مردم پول بگیریم و کلا دست در جیب مردم بگذاریم و مملکت را اداره کنیم، قرار بود قدرت خرید مردم را بالا ببرند که این اتفاق نیفتاد، قرار بود تورم را پایین بیاورند که آن هم نشد.

خطیب جمعه دماند اظهار داشت: بحث حذف یارانه ها اگر درست بود و اگر علمی بود باید در ابتدای دولت یازدهم و در همان آغاز کار دولت روحانی در سال ۹۲ انجام می شد و اکنون ۵ سال از دولت روحانی گذشت و مشکلات کشور را به دوش دولت های قبل انداخت، شما اگر راه حل بلد بودید چرا حل نکردید، اگر یارانه دادن غلط بود چرا همان موقع به محض ورود قطع و یا اصلاح نکردید، الان سخن از حذف یارانه ها می زنید، در حالی که در ایام انتخابات اخیر می گفتید قطع یارانه شایعه انتخاباتی ستاد رقیب است و دولت دوازدهم برنامه ای برای قطع یارانه ندارد.

وی بیان داشت: ای کاش ۵ سال قبل کمک های دولت به اقشار ضعیف مثل مددجویان کمیته امداد و بهزیستی را چند برابر می کرد و ثروتمندان را از لیست یارانه ها حذف می کرد، ای کاش به جای زیاد کردن مالیات اقشار ضعیف و کم درآمد و خرد و اصناف و مغازه داران کوچک یقه دانه درشت هایی را که مالیات نمی دهند را می گرفتید و دل مردم را شاد می کردید.

فتاح دماوندی گفت: البته هنوز تا پایان دولت دوازدهم فرصت دارید آن کسانی که به وعده های شما دل خوش کردند و شعار با روحانی تا ۱۴۰۰ را سر دادند پشیمان نکنید، ، چرا که فرصت ها مانند ابر می گذرد باید بیشتر به فکر مردم باشید.

امام جمعه دماند در خصوص مسائل جهانی گفت: پاداش مجاهدت و استقامت نیروهای حزب الله و انقلابی را به صورتی عطا کرد که هبچ کس فکرس را هم نمی کرد و اجر مومنان با تقوا و با بصیرت در این دنیا و در جهان آخرت وصف ناپذیر است و نتیجه تقوا و بندگی خدا این می شود که خدا این بصیرت و فهم و درک عمیق مسائل را نصیب رهبر عزیز تر از جانمان می کند که دست قدرتمند خدا را در همه حوادث جهان ببیند و مسائل را زودتر و جلوتر از همه سیاستمداران دنیا پیش بینی می کند.

فلسطین مساله اول جهان اسلام است

خطیب جمعه دماوند با اشاره به این که اکنون عربستان و آمریکا و صهیونیست اسرائیلی و دیگر دشمنان ما دست در دست هم گذاشته اند اما نتیجه همراهی آنان به نفع ما تمام شده است، گفت: سیاست های آنان در منطقه به سود ایران تمام شده است و در سوریه و عراق داعش شکست خورد و ایران در عراق و سوریه عزیز شد و در رفراندوم جدایی کردستان نیز شکست خوردن  و حدایی طلبان و حامیان آمریکا تضعیف شدند.

امام جمعه دماوند افزود: در پروژه فرار علی عبدالله صالح در یمن با مرگ این دیکتاتور تاریخ او را به عنوان یک خائن فراری ثبت کرد و دفاع ایران از ملت یمن موجب تثبیت موقعیت مت در یمن و تضعیف موقعیت آمریکا در آنجا تست و امروز کشوری منفورتر از آمریکا و عربستان در نزد مردم یمن وجود ندارد.

فتاح دماوندی اظهار داشت: کودتای نافرجام ترکیه سبب تیرگی روابط ترکیه و آمریکا و نزدیکی به ایران شد، ترکیه متوجه خطاهای خود درباره داعش و اسرائیل شد و امروز سران کشورهای اسلامی در ترکیه علیه اسرائیل و و آمریکا موضع می گیرند و در نمایش گروگان گیری سعد حریری در عربستان شکست برای حامیان آمریکا رقم خورد و حتی حامیان حریری از سعودی ها ناامید شدند.

وی در پایان در خصوص انتخاب بیت المقدس برای سفارت آمریکا را مورد اشاره قرار داد و گفت: این اتفاق بار دیگر فلسطین به مسئله اول جهان تبدیل کرد و همه کشورهای اسلامی علیه آمریکا و اسرائیل متحد شدند و سرافکندگی برای عربستان به وجود آمد، روسیاهی برای عربستان و متحدانش در تاریخ ماند که به جای آنها برای حمایت از قدس شریف رییس جمهور ونزوئلا که کشور غیر اسلامی است حاضر باشد اما آن ها غایب باشند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی