به گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرگزاری برنا در هرمزگان،سرهنگ "عبدالمجید کرمی" در تشریح این خبر گفت: ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی آگاهی استان با انجام کار اطلاعاتی و بهره گیری از شیوه های پلیسی از وقوع یک فقره اختلاس با مبلغ بالا توسط یک باند ۱۴ نفره در یکی از شرکت های مورد قرارداد سازمان منطقه آزاد استان مطلع و موضوع را در دستور کار قراردادند.

وی افزود: در تحقیقات اولیه پلیس و اخذ اطلاعات گوناگون از نماینده حقوقی سازمان منطقه آزاد مشخص شد اطلاعاتی که در سامانه دریافت عوارض ورود به منطقه آزاد ثبت شده است دارای تناقضاتی می باشد و تخلف در سامانه مذکور صورت گرفته است.

این مسئول انتظامی اظهارداشت: بررسی های کارآگاهان حکایت از انجام اختلاس میلیاردی در این شرکت داشت که برای کسب نتیجه مطلق و محکم، تحقیقات دقیق تری از این شرکت صورت گرفت.

رئیس پلیس آگاهی استان تأکید کرد: تحقیقات تکمیلی نشان داد با توجه به اینکه عوارض پرداختی شهروندانی که دارای کارت شهروندی می باشند مبلغ پایین تری نسبت به سایر شهروندان می باشد بدین وسیله تعدادی از کارکنان شرکت با سوء استفاده از موقعیت شغلی خود و همچنین تبانی با شرکت حسابرسی سازمان مذکور با دسترسی به مشخصات شهروندان منطقه آزاد و ثبت مشخصات آنان به جای مترددین عادی ما به التفاوت بیشتری دریافت و به حساب خود واریز می کردند.

سرهنگ کرمی بیان داشت: در مجموع افراد مورد نظر مبلغ ۱۸ میلیارد ریال وجه را از حساب شرکت به نفع خود جا به جا کردند که در نهایت با هماهنگی قضائی ۱۴ نفر شناسایی و طی چندین عملیات جداگانه دستگیر شدند.

این مسئول انتظامی استان در پایان اعلام داشت : متهمان پس از دستگیری در مواجه با اسناد و مدارک پلیس به جرم خود اعتراف کردند و پس از تکمیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی