به گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرنگار مهر، محمدباقر نوبخت شنبه شب در جلسه فوق العاده ستاد مدیریت بحران استان کرمان که با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان برگزار شد، با اشاره به پیگیری های مسئولان استان کرمان برای ایمن سازی واحدهای مسکونی اظهار داشت: در سایه همکاری بین مردم و دولت همه معضلات و مشکلات با سرعت حل می شود.

وی افزود: در جلسه چهارشنبه هیئت دولت در ارتباط با زلزله های اخیر در کرمان مبلغی بیش از ۵۱ میلیارد تومان کمک بلاعوض و ۲۱۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت که مابه التفاوت آنها را دولت پرداخت خواهد کرد تصویب شد.

نوبخت عنوان کرد: هیئت دولت فردا عصر تشکیل جلسه خواهد داد و در صورتی که گزارش زلزله کوهبنان تا فردا آماده می شود می توانیم مصوبات دیگری در زمینه زلزله کوهبنان داشته باشیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: بنده به نمایندگی از رئیس جمهور و هیئت دولت  عصر امروز هر چند محدود از مناطق زلزله زده بازدید کردم.

وی بیان داشت: از رئیس بنیاد مسکن و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در خواست دارم با سرعت و فوریت نسبت به برآورد خسارتهای وارده به منطقه زلزله زده کوهبنان اقدام کرده و گزارشات مربوطه را تا فراد به بنده تحویل دهند تا در جلسه فردا عصر هیئت دولت مطرح شود و بتوانیم مصوباتی در این زمینه داشته باشیم.

نوبخت گفت: باید ضمن نوسازی و بازسازی واحدهای مسکونی و تجاری، یک ایمن سازی نسبت به اماکن دولتی، انتظامی، پزشکی هم داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه باید همه اماکن دولتی به نحوه شایسته ای با فوریت بازسازی شود، گفت: مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در زمینه تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی برای بازسازی اماکن دولتی، خواست دولت هم است.

نوبخت با اشاره به تمایز استان کرمان با استان های دیگر آسیب دیده زلزله زده در حوزه معادن گفت: بر این اساس ابلاغ می کنیم برای معادن استان کرمان اقدام اساسی از لحاظ ایمنی و توسعه معادن صورت گیرد و فردا یکشنبه این مصوبه را انجام خواهیم داد.

عصر امروز نوبخت با حضور در استان کرمان از مناطق زلزله زده کوهبنان بازدید کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی