به گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرنگار مهر، محمد سالاری، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص تشکیل کمیته ارتقاء ایمنی ساختمان های شهر تهران جهت پیگیری تحقق خروجی ها و پیشنهادات گزارش های تهیه شده در کارگروه های دولت، مجلس، شورای اسلامی شهر تهران (دوره چهارم) و سایر نهادها پیرامون بررسی حادثه پلاسکو گفت: یک فوریت این طرح در چهارم مهرماه سال جاری به تصویب رسید و به کمیسیون های تخصصی ارائه شد.

وی در ادامه تصریح کرد: پس از حادثه پلاسکو، اکثر مجموعه ها کمیته های ایمنی تشکیل دادند و در سطح شهر تهران و حتی در سطح ملی نیز کمیته ملی تشکیل شد و دولت در ابتدای کار شورای پنجم گزارش خود از این کمیته را اعلام کرد.

سالاری با بیان اینکه خروجی این کمیته ها یک کتاب بود، اظهار کرد: تغییر قوانین و دستورالعمل جدید به تشکیل یک کمیته ایمنی نیاز دارد، چرا که ممکن است حوادثی مانند پلاسکو در کشور و در پایتخت رخ دهد.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر افزود: همه مطالعات کمیته های تشکیل شده به کتابخانه ارسال شد اما چه سازمانی مناسب‌تر از شورای اسلامی شهر تهران باید در جلسات و تغییر قوانین حضور داشته باشد؟

وی یادآور شد: در صورتی که خدای ناکرده شاهد حادثه ای مانند پلاسکو باشیم، باید بتوانیم مسئول را مشخص کنیم، از این رو ایجاد یک کارگروه ضرورت دارد.

سالاری با اشاره به اینکه تغییر و اصلاح قوانین به کمیته حقوقی نیاز دارد، گفت: از آنجایی که ترکیب اعضای کمیسیون نظارت از همه کمیسیون ها تشکیل شده است، پیشنهاد می‌شود که کمیسیون نظارت مسئول این کمیته شود و از شهرداری، استانداری، سازمان نظام مهندسی و وزارت بهداشت نیز نماینده اعزام شود.

این طرح با ۹ رای و ۱۷ عضو حاضر به تصویب رسید.

محمد سالاری در خصوص سومین دستور سی و دومین جلسه رسمی شورای شهر تهران، با عنوان «بررسی کمیسیون ماده ۷ آئین نامه اجرایی ماده یکم قانون اصلاح لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها» گفت: یک باغ در آجودانیه منطقه یک شهر تهران وجود دارد که با ۴۲۰ اصله درخت باغ شناخته شده است.

وی با بیان اینکه ۴۴ اصله درخت خشک شده است، یادآور شد: از ۴۲۰ اصله درخت ۶۲ اصله نیز کسر شده است که در ابتدا به کارشناسان ما اجازه بازدید داده نشد.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: این ملک کاربری پارک دارد و درخواست کردیم تبصره یک ماده ۶ اعمال شود. این طرح با ۱۵ رای تصویب شد.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی