محمد زارع در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اعطای وام به زائرین دانشگاهی عتبات عالیات گفت: به منظور حمایت مالی از دانشگاهیانی که قصد تشرف به عتبات عالیات دارند و براساس تفاهم‌نامه ای که بین ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با بانک عامل و صندوق رفاه دانشجویان منعقد شده، تسهیلاتی به دانشگاهیان متقاضی اعزام به عتبات عالیات اعطا می شود.

زارع گفت: دانشگاهیانی که در قرعه کشی به عنوان زائرین اصلی یا ذخیره انتخاب شوند جهت دریافت وام به بانک یا صندوق رفاه معرفی خواهند شد تا روند دریافت وام آغاز شود.

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: میزان وام عتبات دانشگاهیان وزارت علوم برای مجردین ۱۰ میلیون ریال و برای متاهلین ۱۵ میلیون ریال خواهد بود.

وی ادامه داد: دانشگاهیان وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی نیز برای سفرهای زمینی ۱۰ میلیون ریال و برای سفرهای هوایی ۱۵ میلیون ریال وام دریافت خواهند کرد.

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: وام بانک به صورت قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد به زائرین اعطا می شود و بازپرداخت آن در اقساط ۱۸ ماهه و بلافاصله بعد از دریافت آغاز می شود. وام صندوق رفاه نیز در اقساط ۶۰ ماهه و بازپرداخت آن بعد از فراغت از تحصیل خواهد بود.

زارع گفت: تمام دانشگاهیانی که در قرعه کشی انتخاب شوند می توانند متقاضی دریافت وام باشند حتی متاهلین اگر یکی از زوجین دانشجو نباشد، می تواند از این وام استفاده کند و وام به صورت جداگانه به آنها پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: زائرینی که در دوره های قبل با کاروان های ستاد به عتبات اعزام شده اند و وام بانک را دریافت کرده اند با تسویه وام قبلی می توانند در صورت تشرف در دوره جدید، از این وام بهره مند شوند. همچنین وام در متاهلین به فرزندان زیر ۱۸ سال وام تعلق نمی گیرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی