به گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرگزاری مهر، مجتبی فردوسی پور سفیر جمهوری اسلامی ایران در امان با حضور در محل مجلس نمایندگان اردن با «عاطف طراونه» رئیس مجلس نمایندگان اردن دیدار و ضمن تسلیم دعوتنامه رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور شرکت در اجلاس رؤسای بین المجالس اسلامی در تهران, پیرامون تحولات منطقه ای بویژه رد و محکومیت فرمان ترامپ در انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس بحث و تبادل نظر کرد.

فردوسی پور در این دیدار ضمن تقدیر از مواضع دولت و ملت اردن در محکومیت فرمان ترامپ در انتقال سفارت امریکا به قدس شریف، لزوم همبستگی اسلامی و بین المللی را در مبارزه با اشغالگران فلسطین مورد تاکید قرار داد.

طراونه نیز از مواضع ایران در دفاع از فلسطین بویژه اماکن مقدس اسلامی در قدس شریف تقدیر و تشکر کرد و اهتمام همسوی رهبران اسلامی در اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول ترکیه را در محکومیت فرمان رئیس جمهور امریکا ترامپ، به منظور اعلان قدس پایتخت اشغالگران صهیونیستی ستود و تصمیمات اتخاذ شده  آن را حائز اهمیت بسیار برشمرد.

طرفین در این دیدار بر لزوم همکاری های پارلمانی بویژه کمیته های دوستی و برادری پارلمانی و برقراری رایزنی های دوره ای انرا مورد تاکید قرار دادند.

همچنین یادآور میشود با توجه به تشکیل تروئیکای بین المجالس اسلامی بنا به درخواست مجلس نمایندگان اردن، هیئت چهار نفره پارلمانی اردن مرکب از رؤسای کمیسون های فلسطین مجلس نمایندگان و مجلس سنای اردن و اعضای ان در اجلاسیه تروئیکای بین المجالس اسلامی در ۲۸ اذرماه در تهران شرکت کردند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی