حجت الاسلام و المسلمین صدیقیبه گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان،حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی در خطبه‌ اول نماز جمعه این هفته پایتخت، اظهار کرد: انسان با تقوا همیشه با نور الهی مسیر بهشت را پیدا می‌کند و در آن مسیر گام بر می‌دارد.

وی ادامه داد: ظلم، ظلمت است؛ انسان باتقوا ظلم به خانواده‌اش نمی‌کند؛ زن پارسا برای زندگی مایه آرامش است. قرآن کریم تصریح دارد که زن مایه آرامش است. زنی که در خانه مشکلات را تحمل می‌کند اما برای همسرش رفع خستگی می‌کند. به تعبیر امام از دامن زن مردان عروج می‌کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، گفت: مرد مظهر اقتدار و قیمومیت خداوند است.خدا خواسته است مرد قوام زندگی باشد. بیایید از خود و خانواده‌مان تقوا را شروع کنیم و احترام همدیگر را به عنوان احترام مومن حفظ کنیم.

وی بیان داشت: ولایت الهی،ظاهر و باطنِ پیامبران، ائمه اطهار، شهدا و صالحان را تحت سرپرستی قرار داده است و انسان با تقوا در کاروان این برجستگان است.

حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی، افزود: در روایات آمده اگر نمازگزار بداند هنگام نماز چه کسی او را نگاه می‌کند، به هیچ وجه دست از نماز خواندن بر نمی‌دارد.

 وی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته پایتخت با اشاره به حادثه عبرت‌انگیز و بیدارگر اغتشاشات اخیر، گفت: فرمود فتنه را آرزو کنید زیرا فتنه چهره‌های منافق را نابود می‌کند. در این اغتشاشات و آشوب‌ها دوست و دشمن خود را نشان می‌دهند. در این فراز و نشیب‌ها و غلیان‌ها گوهر افراد جامعه نمود پیدا می‌کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه بهترین تحلیل در رابطه با این آشوب‌ها را رهبر عالیقدرمان ارائه فرمودند، تصریح کرد: این اغتشاشات عوامل بیرونی داشت. در طول ماه‌ها، شیطان بزرگ و ایادی آن و صهیونیست‌ها در مراکز توطئه طرح‌های شیطانی را بررسی کردند و از قارون منطقه یعنی عربستان سعودی برای این توطئه پول گرفتند.

وی افزود: عربستان سعودی پول‌های حرام را که حق ملت خود است در مسیر آتش‌افروزی و مسلمان کشی صرف می‌کند و در طرح اخیر آمریکایی صهیونیستی علیه ملت ایران نیز پول عربستان سعودی و مشارکت پادوهای آنها مانند منافقین آدم‌کش و بدبخت به چشم خورد.

حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی، اظهار کرد: آنهایی که فکر می‌کنند انقلاب تمام شده و گفتمان انقلاب را به حاشیه می‌رانند و بدنبال ارضای هوس‌های بوالهوس‌های جامعه هستند، دیدند دشمنان بیکار ننشسته‌اند و برای آتش‌افروزی از نقطه مشکل وارد می‌شوند. این بیداری بعد از بیداری‌هاست.

وی تاکید کرد: به همین سبب است که دستور داده شده همیشه دستتان بر روی ماشه باشد و همیشه بسیج باشید و بیدار باشید. دشمنی که چشم دیدن خدا را ندارد و چهل سال از شما تو دهنی خورده است، در سودای ضربه زدن قرار دارد.

خطیب موقت نماز جمعه پایتخت، ادامه داد: آمریکا اگر باز هم هوس توطئه کند، مجددا از ملت ما تو دهنی خواهد خورد و با مشت‌های گره کرده ملت عاشق شهادت مواجه خواهد شد.

 خبر در حال تکمیل است…

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی