نقشه های خطر زمین لرزه کشور دقیق نیستبه گزارش هفت روز خبر به نقل از خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، علیرضا علینقی گفت: علم زلزله شناسی یک علم جوان است. بدون شک سنگ بنای یک علم جدید در کشور باید درست و بنیادین چیده شود، چرا که عدم دقت به این موضوع می تواند میزان خسارت ناشی از بحران را افزایش دهد.

 وی  افزود: نقشه  خطر زمین لرزه ی ایران، نقشه ای بسیار کلی است، به طوری که هیچ کدام از بروز رسانی های آن ها تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

استاد پژوهشگاه زلزله شناسی با اشاره به نبود اطلاعات دقیق در زمینه زلزله گفت: متاسفانه در حال حاضر هیچ اطلاع فنی و دقیقی از میزان آسیب پذیری ساختمان های تهران در هنگام زلزله در دست نیست. ساختمان های شهر تهران از نظر آسیب پذیری در برابر زلزله نیازمند مطالعات فنی و جامع هستند.

 وی افزود: امروزه باید با توجه به راهکارهای بین المللی و روش های نوین ساختمان های تهران را به صورت گروهی مورد ارزیابی های لرزه نگاری قرار داد. در برخی از موارد علاوه بر اجرای نادرست ضوابط ساختمانی می بینیم که خود ضوابط نیز دچار ابراد و اشکالات متعددی هستند.

علینقی با اشاره به زلزله کرمانشاه گفت: برخی از ساختمان های تخریب شده در زلزله ی اخیر کرمانشاه دارای مجوزهای لازم بوده اند، در حالی که اخذ مجوز و دارا بودن استانداردهای روی کاغذ نشان دهنده ی مقاومت ساختمان در برابر زلزله است.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی