ناهید تاج الدین در گفتگو با خبرگزاری برنا  با اشاره به نتایج ضعیف تیم فوتبال سپاهان گفت : تیم فوتبال  فولاد مبارکه سپاهان  که با پنج عنوان قهرمانی به عنوان پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر ایران شناخته شده است، دچار افول شده و اخیرا در جدول امتیاز بندی هفدهمین لیگ برتر فوتبال کشور در این فصل جایگاه مطلوب و قابل قبولی ندارد.

وی  افزود: افول تیم سپاهان تنها یک افول ورزشی نیست، بلکه سپاهان به عنوان یک سرمایه نمادین برای اصفهان دارد تقلیل پیدا می کند ، سرمایه نمادینی که با هویت اصفهانی ها گره  خورده و با نام اصفهان  پیوندی عمیق برقرار کرده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ضروری ست هر چه سریعتر نسبت به احیای این سرمایه نمادین اصفهان یعنی تیم فوتبال سپاهان اقدام کنیم و بحران پیش آمده برای این تیم را بصورت کارآمد مدیریت نماییم.

وی یادآور شد: از افتخارات سپاهان همین بس که  توانست در دهه ۸۰  بعد از گذشت چندین دهه از فوتبال ایران تمرکز زدایی کند و در این زمینه جریان ساز شود؛ این تیم اختلاف میان تیم های تهرانی و شهرستانی را به حداقل رساند و پر افتخارترین تیم دهه ۸۰ لقب گرفت که  توانست در تاریخ لیگ برتر ایران سه بار متوالی قهرمان شود.

تاج الدین ادامه داد:تیم و باشگاه سپاهان زمانی برای همه نماد ثبات و نظم سازمانی و ساختار حرفه ای بود و البته هنوز هم هست، تیمی که به جرات می توان گفت بسیاری از تیم های ایران از مدیریت  آن الگوبرداری می کردند.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی  گفت: اگر بخواهم از بعد کلان تر نگاه کنم، باید بگویم  متاسفانه در بخش ورزش، مهمترین معضل ما زیرسایه صنعت بودن ورزش، عدم استقلال، تعلق و وابستگی بیش از حد ورزش به صنعت است. وقتی که ۷۵ درصد تیم های لیگ برتر فوتبال ، ۴۲ درصد تیم های  لیگ یک ایران و ۵۰ درصد تیم های  لیگ دو ایران تنها در فوتبال صنعتی هستند، طبیعی ست که با رکود صنعت، این باشگاه های صنعتی  گرفتار مشکلات مالی فراوان می شوند.

تاج الدین افزود خاطرنشان کرد: ورزش ما همواره  سربار صنعت بوده و این بخاطر آن ست  که ورزش  سرمایه پذیر نبوده و نتوانسته به ورزش حرفه ای تبدیل شود و سرمایه گذاران را جذب خود کند به نحوی که  برخی از ورزش ها  با وجود فعالیت ۵۰ ساله فدراسیون  های شان حتی از سطح علاقه مندی نتوانسته به یک شغل برای ورزشکار تبدیل شود، به همین خاطر ما نیاز به احیای اقتصاد ورزش داریم.

نماینده مردم اصفهان گفت: ما ورزش صنعتی نمی خواهیم، بلکه می خواهیم ورزش به صنعت تبدیل شود، چراکه امروزه ورزش  در دنیا یک صنعت پرسود با توانایی بالا در جذب سرمایه‌های خارجی پایدار است.

تاج الدین در پایان  افزود: برای شهروندان اصفهانی و طرفداران سپاهان، وضعیت این روزهای این تیم  قابل قبول نیست، من نیز بعنوان نمانیده مردم شریف اصفهان پیگیر حل مشکلات سپاهان و مدیریت کارآمد بحران اخیر سپاهان هستم و نهایت تلاشم را برای بازگشت سپاهان به روزهای اوج  خواهم کرد.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی