تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : هفت روز خبر
حوزه : سیاسی
شماره : 4213
تاریخ : ۲۷ فروردین, ۱۳۹۷ :: ۱۴:۰۵
انتقاد صفری از افزایش قیمت ساخت مسکن در مناطق زلزله‌زده

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: احمد صفری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت زلزله‌زدگان این استان به ویژه مردم سرپل ذهاب گفت: متاسفانه علیرغم وعده‌های مسئولین برای سامان دادن به شرایط زلزله‌زدگان، به جز هفته‌های ابتدایی که وضعیت مردم سرپل ذهاب از سوی رسانه‌ها به شکل مرتب مورد بررسی قرار می‌گرفت، دیگر فعالیتی از سوی دستگاه‌هایی که متعهد به بازسازی و ساخت مسکن شده بودند، دیده نمی‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه سرپل ذهاب منطقه‌ای گرمسیر است، با گرم شدن دما و نبود امکانات بهداشتی در این منطقه، نگرانی از بروز بیماری‌های واگیردار میان مردم به ویژه کودکان، مشکلات زلزله زدگان سرپل ذهاب را دو چندان کرده است. از طرفی گرم شدن هوا موجب هجوم حیوانات خطرناکی از جمله مار و عقرب به داخل چادر‌ها شده و شرایط زندگی برای مردم این منطقه را روز به روز سخت‌تر می‌کند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با انتقاد از عملکرد بنیاد مسکن در اجرای تعهداتش برای بازسازی و ساخت خانه‌های تخریب شده در زلزله، گفت: متاسفانه نگاه بنیاد مسکن در ساخت و ترمیم خانه‌های زلزله‌زده تنها در‌آمدزایی است و رضایت‌مندی مردم رنج‌دیده سرپل ذهاب اهمیتی برای مسئولان بنیاد مسکن ندارد.

صفری ادامه داد: جای تاسف دارد در شرایطی که حتی هنوز مراحل اولیه ساخت بسیاری از خانه‌های تخریب شده آغاز نشده، بنیاد مسکن به بهانه افزایش قیمت مصالح،۲۰ درصد به هزینه ساخت خانه‌ها اضافه کرده است.

وی عملکرد سپاه در انجام تعهدات منبی بر ساخت کانکس را رضایت بخش دانست و خاطر نشان کرد: قرارگاه خاتم الانبیا به تعهدات خود مبنی بر ساخت کانکس‌هایی برای اسکان موقت زلزله‌زدگان به خوبی عمل کرد به طوری که حدود ۵۰۰ کانکس اضافه بر تعهد خود یعنی ساخت ۹ هزار کانکس را پیش از موعد مقرر تکمیل و تحویل زلزله‌زدگان کرده است.


[ad_2]
Source link

© 2018 تمام حقوق این سایت برای پایگاه خبری هفت روز خبر محفوظ می باشد.